امام هادی (ع) چهار پسر داشتند.

+حسن (ع) ملقب به امام حسن عسگری که در سامرا به خاک سپرده شده اند .

+محمد (ع) که به سید محمد معروف می باشند و ایشان نیز در نزدیکی سامرا به خاک سپرده شده اند .

+جعفر که به جعفر کذاب معروف می باشد که خود را به کذب امام معرفی کرده بودند.

+حسین (ع) که به شاه سلطان حسین معروف می باشند و آستان ایشان در کنار بزرگراه نطنز- اصفهان ( چهارده کیلومتری شهر نطنز ) در منطقه ای به نام ابیازن قرار دارد.

امامزاده شاه سلطان حسین نطنز

امامزاده شاه سلطان حسین نطنز

طبق بررسی های بدست امده شهرستان نطنز میزبان خاندان محترم اهل بیت می شده است که اکثرا به شوق زیارت امام هشتم(علیه السلام) از مدینه به طوس میرفتند. متاسفانه این خاندان در بین راه مورد تعرض دشمنان قرار می گرفتند.

امامزاده شاه سلطان حسین نطنز

امامزاده شاه سلطان حسین نطنز

به گزارش سایت دنیای مهاجرت مرحوم شیخ عباس قمی در مفاتیح الجنان در مورد منزلت و کرامت امامزاده سلطان حسین (ع) چنین بیان می کند که :

« آنچه بنظرم می رسد آنست که حسین پسر امام علی نقی (علیه السلام) سید جلیل القدر و عظیم الشان بوده زیرا که من از بعضی از روایات استفاده کردم که از مولای ما حضرت امام حسن عسگری (علیه السلام)  و برادرش حسین بن على الهادى، تعبیر به «سبطین» می کردند و این دو برادر را به دو جدشان دو سبط پیغمبر رحمت ، امام حسن و امام حسین(علیهما السلام) تشبیه مى کردند، و در روایت ابوالطیّب است که صداى حضرت حجّت (علیه السلام) به صداى عمویش حسین شباهت داشت. »

اطلاعات بیشتر : مسجد جامع مهاباد یا مسجد سرخ مهاباد

امامزاده شاه سلطان حسین نطنز

امامزاده شاه سلطان حسین نطنز

همچنین در «شجرة الاولیاء» تألیف عالم بزرگوار، «سیّد احمد اردکانى یزدى» در مقام ذکر اولاد امام هادى (ع) آمده است که :«حسین فرزند آن حضرت از زهّاد و عبّاد بود  و به امامت برادر خود اعتراف داشت.»

امامزاده شاه سلطان حسین نطنزبنای خیلی زیبا و قدیمی دارد . پیشنهاد میکنیم حتما به این زیارت بروید و هم از مناظر ان لذت ببرید و هم او را واسطه رسیدن به حاجاتتان قرار دهید .

امامزاده شاه سلطان حسین نطنز

امامزاده شاه سلطان حسین نطنز

مسیر امامزاده شاه سلطان حسین نطنز 

برای رفتن به امامزاده شاه سلطان حسین نطنز  راههای مختلفی وجود دارد :

اولین راه، راه بزرگراه هست که به راحتی بارگاه ایشان دیده می شود .

راه دوم جاده قدیم می باشد که اگر از شهر نطنز به سمت اصفهان حرکت کنیم بعد از گذشت حدود 12 کیلومتر به مجتمع فولاد نطنز می رسیم . پس از ان کنار این مجتمع جاده ای است که به سمت نسران و اردستان می رود و با ورود به این جاده بارگاه ایشان دیده می شود .

همچنین به گزارش سایت دنیای مهاجرت نزدیکترین ایستگاه راه آهن به امامزاده شاه سلطان حسین در نطنز ایستگاه روستای نسران است که حدود 4 کیلومتر تا انجا فاصله دارد.