خرید بک لینک شرکت نرم افزار عارف رایانه

تبلیغات متنی

مشخصات غار حراء در کوه نور و تصاویر

72 ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ مناطق دیدنی جهان خانه » مناطق دیدنی جهان » مشخصات غار حراء در کوه نور و تصاویر همیار دنیار مهاجرت

غار حرا ( حِراء ) در یکی از کوه‌ های مشهور مکه است . در غار حرا بود که اولین‌ بار وحی بر حضرت محمد صلی‌الله علیه‌ وآله نازل شد. در نتیجه به این مکان جبل‌ النور یا کوه نور هم گفته‌ می شود.

غار حرا ( حِراء ) در یکی از کوه‌ های مشهور مکه است . در غار حرا بود که اولین‌ بار وحی بر حضرت محمد صلی‌الله علیه‌ وآله نازل شد. در نتیجه به این مکان جبل‌ النور یا کوه نور هم گفته‌ می شود. کوه نور در شمال‌ شرقی مکه، در مقابل کوه ثَبیر قرار دارد .

غار حِرا محل بعثت محمد، پیامبر اسلام است. درب غار به سمت شمال است و فضای آن گنجایش تقریبی فقط  پنج نفر نشسته را دارد. غار حرا ,غار حرا در کوه نور , غار حراء, غار حراء در کوه نور, غار حراء فی جبل النور,غار حرا کجاست ,غار حرا در کدام کوه است ,غار حرا در کجاست ,غار حراء کجاست

غار حرا در کوه نور

همچنین ارتفاع غار حراء به اندازه قد یک انسان است. غار حرا محل عبادت محمد پیامبر اسلام بوده و او روزهایی از ایام سال، به ویژه در ماه رمضان را در آنجا بوده است. به اعتقاد مسلمانان در همین غار بود که نخستین بار بر محمد وحی نازل گردید و آیات آغازین سوره علق برای وی خوانده شد.

به گزارش سایت دنیای مهاجرت این غار از جمله بهترین و محترم‌ترین نقاط مکه است و مسلمانان برای زیارت به آن‌جا می‌روند.  اگه برای زیارت به مکه رفته باشید حتما غارحراء هم رفته اید. کوه ثبیر نیز که در برابر غار حرا در آن طرف جاده قرار دارد، از بخش های محترم مسلمانان به حساب می آید. همچنین روایت شده که خداوند از این کوه گوسفندی را برای ذبح نزد اسماعیل فرستاده‌است. 

روایت شده است که حضرت آدم علیه‌السلام خانه کعبه را از سنگ‌های پنج کوه بنا کرد که یکی از آنها کوه حراء بود.

برخی فقها زیارت غار حراء را از مستحبات اعمال حج ذکر کرده‌اند.

وسعت دهانه غار به اندازه‌ای است که یک شخص متوسط ‌القامت می‌تواند از آن عبور کند و در آنجا به نماز بایستد. داخل آن از هنگام طلوع تا غروب آفتاب روشن است، اما گرمای سوزان به آن نفوذ نمی‌کند.

به گزارش سایت دنیای مهاجرت بسیار جالب است بدانید که غار حراء از انتهای به‌ سوی مسجدالحرام و کعبه منتهی می شود و دهانه آن تقریباً به سمت بیت‌المقدس می باشد. از بالای کوه حراء مسجدالحرام و گل‌دسته‌ها دیده می‌شوند. مساحت  قله حراء حدود 40 متر مربع دارد. اطراف قله باز است و هیچ صخره یا مانعی در برابر کسی که می‌خواهد اطراف را تماشا کند،نیست.

اهمیت غار حراء و تصاویر

به گزارش سایت دنیای مهاجرت غار حِرا محل عبادت رسول خدا صلی الله علیه وآله بوده و آن حضرت چندی از ایام سال، به ویژه ماه مبارک رمضان را در آن مکان به عبادت می پرداخته است .
در همین غار بود که نخستین بار بر رسول خدا صلی الله علیه وآله وحی نازل شد و پنج آیه آغازین سوره علق برای آن حضرت فرود آمد:

” اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ • خَلَقَ اْلإِنْسانَ مِنْ عَلَق • اقْرَأْ وَ رَبُّکَ اْلأَکْرَمُ • الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ • عَلَّمَ الإنْسَانَ مَا لَمْ یَعْلَمْ “.

تصاویر غار حراء در کوه نور

تصاویر غار حراء در کوه نور

تصاویر غار حراء در کوه نور

تصاویر غار حراء در کوه نور

تصاویر غار حراء در کوه نور

تصاویر غار حراء در کوه نور

تصاویر غار حراء در کوه نور

تصاویر غار حراء در کوه نور


# # # # # # # # #

نظرات