شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با مناطق ديدنی ايران

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آدرس دهکده چوبی نیشابور ادرس مسجد جامع مهاباد تاریخ مسجد جامع مهاباد تحلیل موزه دیانگ دهکده چوبی دهکده چوبی در نیشابور دهکده چوبی نیشابور دهکده ی چوبی دهکده ی چوبی نیشابور روستا ساخت برج ایفل ساختن برج ایفل سفر به کانادا عکس مسجد جامع مهاباد عکس موزه دیانگ عکس موزه های جهان عکسهای موزه دیانگ مراحل ساخت برج ایفل مسجد جامع سرخ مهاباد مسجد جامع مهاباد مسجد سرخ مسجد سرخ مهاباد مهاجرت به کانادا مهاجرت به کشور کانادا مهاجرت کانادا موزه دیانگ موزه دیانگ در سانفرانسیسکو موزه دیانگ سانفرانسیسکو موزه دیانگ کجاست مکان های دیدنی سانفرانسیسکو

عکسهای ییلاق جواهر دشت رودسر در گیلان

دنیای مهاجرت » مناطق ديدنی ايران » عکسهای ییلاق جواهر دشت رودسر در گیلان

ییلاق جواهر دشت در کنار دامنه های سماموس، بلندترین قله گیلان در روستایی بر فراز ابرها قرار دارد. ییلاق جواهر دشت یا همان جوهر دشت و گویش گیلکی جئوردشت و به معنی بالادشت، از روستاهای ییلاقی شهرستان رودسر و از توابع دهستان سیاهکل‌رود بخش چابکسر در استان گیلان می باشد.

ییلاق جواهر دشت با جواهرده روستای ییلاقی رامسر فرق دارد.  ییلاق جواهر دشت در کنار دامنه های سماموس، بلندترین قله گیلان در روستایی بر فراز ابرها قرار دارد. در این بخش از سایت دنیای مهاجرت اطلاعاتی را درباره ییلاق جواهر دشت رودسر در اختیارتان قرار می دهیم.

معرفی ییلاق جواهر دشت رودسر

ییلاق جواهر دشت رودسر

ییلاق جواهر دشت رودسر

به گزارش مجله دنیای مهاجرت ییلاق جواهر دشت رودسر یا همان جوهر دشت و گویش گیلکی جئوردشت و به معنی بالادشت، از روستاهای ییلاقی شهرستان رودسر و از توابع دهستان سیاهکل‌رود بخش چابکسر در استان گیلان می باشد.

ییلاق جواهر دشت رودسر

ییلاق جواهر دشت رودسر

به گفته ریش‌سفیدان، در دوران قدیم شخصی به نام  “جواهر” در این منطقه  منشأ خیر و آبادانی بوده و به احترام او نام آبادی را جواهردشت گذاشتند.

ییلاق جواهر دشت رودسر

ییلاق جواهر دشت رودسر

معرفی : دهکده چوبی نیشابور و بخش های آن

ییلاق جواهر دشت دارای زمین‌های مرغوب برای کشت و کار، چشمه‌سارها، دشت‌های وسیع و سرسبز، هوای پاک و سالم، سکوت وصف‌ناپذیر و… است . پس دیدن ان را هرگز از دست ندهید . شاید این منطقه قطعه ای از بهشت باشد.

ییلاق جواهر دشت رودسر

ییلاق جواهر دشت رودسر

ییلاق جواهر دشت ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و  تا اوایل پاییز فعال است . اما بعد از این ایام با شروع بارش ها خالی از سکنه می شود. در جواهردشت شبکه برق وجود ندارد و الکتریسیته بوسیله موتور برق تهیه میگردد.

ییلاق جواهر دشت رودسر

ییلاق جواهر دشت رودسر

طبق بررسیهای بدست امده یکی از بهترین راه های رسیدن به جواهردشت پیمایش مسیر قزوین، رشت، لاهیجان، رودسر، کلاچای و در نهایت روستای خیاط محله از توابع سیاهکلرود می باشد. نگران نباشید . باید بدانید که  به راحتی با اتوبوس های هر روزه کلاچای می توان به این شهر رفت. از کلاچای تا خیاط محله ۱۰ کیلومتر است که با تاکسی میشود رفت.

ییلاق جواهر دشت رودسر

ییلاق جواهر دشت رودسر

پس از آن هم در خیاط محله با خودوهای جیپی که در این مسیر مسافر می برند همراه شده و به ییلاق جواهر دشت خواهید رسید. معمولاً جیپ ها در خیاط محله حاضرند و به هماهنگی خاصی نیاز ندارید. کرایه آن ها نیز معقول و با توجه به مسافت منطقی است. از خیاط محله تا جواهر دشت مسیر ۸ کیلومتر آسفالت و در ادامه ۱۸کیلومتر جاده شنی خاکی است که کیفیت آن در روزهای خشک به نسبت خوب است .

ییلاق جواهر دشت رودسر

ییلاق جواهر دشت رودسر

همچنین باید بگوییم که وجود گیاهان زیبا مانند گل‌گاوزبان، «میش گوش» و انواع گل‌های مختلف با رنگ‌های متفاوت از جمله زیبایی‌های ییلاق جواهر دشت رودسر است. اگر به این قسمت مسافرت کردید حتما از این گیاهان که قیمت مناسبی هم دارد خرید کنید.

ییلاق جواهر دشت رودسر

ییلاق جواهر دشت رودسر

ییلاق جواهر دشت رودسر

ییلاق جواهر دشت رودسر


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

جاذبه های گردشگری اصفهان

اصفهان مهد زیباترین صنایع دستی ایران

بازارقیصریه لار-1مهاجر

بازارقیصریه لار معروف به بنای فاخرآسیا

مسجد جامع مهاباد یا مسجد سرخ مهاباد

hengam1

جزیره دیدنی هنگام نگینی در جنوب ایران

پربازدید های مناطق ديدنی ايران

نظرات شما